Fényiné Csomor Rózsa - Wieber Orsolya
Égi jelek üzenete
Útmutató az asztrológia segítségével

Boldogasszony palástja alatt I.Rész
Hétboldogasszony ünnepeink összevetése, a Magyar Köztársaság szolár horoszkópjának sarkalatos pontjaival (2008. október 23.- 2009. október 23.)

Őseink hitében a Nagy Istenanyán nyugodott a világ, ki maga Ég és Föld, az élet forrása, az emberiség ősanyja. A neki szentelt hónapban mi másról is írhatnánk, mint országunk oltalmazójáról. Kinek szeme van a látásra, füle van a hallásra, nyitott szívvel gondolkozik, s tisztafejjel érez, észleli a Nagy Istenanya oltalmazó palástját.  Az újraszületett Nap útjának kezdetén, az Újhold sarlóját "taposva", Boldogasszony havában szeretnénk betekintést adni arról, miként vigyázza Égi Édesanyánk nemzetünket a csillagos égbolton át.

 

Hétboldogasszony ünnepei a Hétbolygó rendszerben
Az ősi asztrológia a Hétbolygó rendszerben gondolkodott. (Nap, Hold, Merkúr, Vénusz, Mars, Jupiter és Szaturnusz.) A hetes szám önmagában is misztikus, szent szám. Az égi hármasság (Atya, Fiú, Szentlélek, azaz Istenanya, vagyis a kardinális, a szilárd, és a változó minőségek asztrológiai megfelelője) valamint a földi négyesség (égtájak, évszakok, őselemek: tűz, víz, levegő, föld) találkozása. A hét ősbolygó, és az uralmuk alatt álló csillagjegyek világítanak rá Boldogasszony kozmikus, Istenasszonyi minőségeire, arra, ahogyan azt mi, földi halandók fizikai szinten leképezzük. A Köztársaság 2008-as szolár képletének sorrendjében a következők:

  1. December 8. A Nyilas hónap ideje, Jupiter uralkodásával Földtiltó Boldogasszony napja, mely egyben a Szeplőtelen Fogantatás, az asszony leányt fogantatásának ideje. A Jupiter egyrészt a magyarság bolygója, s ebből az égi, s földi feladatból fakadóan a hit, a kiteljesedés, a bővülés, jelképe. De a kegyelmet adó jóságos Atya szimbóluma is ezért a fényvárás, Advent ideje szolgál tér-idő keretet számára. Szolár horoszkópunkban a IV.-es ház csúcsán álló "magányos Vénusz" képviseli.
  2. Február 2. A Szaturnuszi uralomban lévő Vízöntő jegyének időszaka, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe. A gyermeket szült, megtisztult asszony templomi bemutatása. Szaturnusz, a szigorúság, a törvények betartatója, a karmikus beavatás bolygója. Szolár képletünkben a Felszálló Holdcsomópont és Neptun jelzi.
  3. Március 25. A Kos hónap uralta Mars idejében járunk, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén, a tavaszi Napéjegyenlőség utáni első napokban, az asszony fiút fogantatásának időszakában. Ilyenkor a tavasz kezdetén csakis az erőtől duzzadó Mars képes rá, hogy álmából felébressze a tetszhalott természetet. Képletünkben egy szemérmes  tranzit (áthaladó) Vénusz trigon fényszög jelzi, ezen fontos eseményt.
  4. Július 2. A Rák havában uralkodó Hold szimbolizálja Sarlós Boldogasszony ünnepét, melyben Isten terített asztalává változik a határ.  A mag alakot, testet öltésének, az asszonyban fejlődő magzat megmozdulásának ideje. A Hold, mint a legmagasabb női minőség, az anyaság, Istenanyaság képviselője, ki "holdsarlójával" arat. Képletünkben a Szolár X.-es házba beálló Radix képlet (1989. Október 23.) Descendense és a Jupiter együttállása képviseli.
  5. Augusztus 15. A Nap az uralma alatt álló Oroszlán jegyében tartózkodik Nagyboldogasszony királynő ünnepén. A magyarok nagyasszonyaként, a Napba öltözve, köpenyével óvja nemzetünket. Innen ered a Köpenyes Madonna elnevezés is. A Nap, az isteni fényt, a királyi korona óarany tüzét jelöli. Nem véletlen, hogy éppen ezen időszakban ajánlotta fel Szent István Máriának országunkat. Képletünkben mind a szolár, mind a Radix Hold, valamint az előzőéletbeli Holdcsomópont együttállása mutatja.
  6. Szeptember 8. A Szűz uralmában lévő Merkúr időszaka, Kisboldogasszony, Kisasszony napja. Az asszony "Szűz" szülése, Mária születése napja. A Merkúr, mint az ég hírnöke üzeni meg Máriának, sorsfeladatát, az Istenfiú szülésének vállalását. Mária a szűzi minőség szolgálatvállalásával hozza le a Fényt fizikai síkra, összekötve ezzel Eget és Földet. Képletünkben a Szolár Ascendensen álló Szaturnusz helyzete jelöli.
  7. Október 7. A Mérleg időszaka, melyben a Vénusz uralkodik. Az "esztendők estjén", az esti litániák ünnepe zajlik. Ez Olvasós Boldogasszony, más néven a Rózsafüzér Királynéjának ünnepe, tehát igazán Vénuszi energia. A sötétedő nappalok időszakában, amikor fogyatkozik a földeken való munka, Napszentülte után, már szeretteljes, lecsendesült harmónia (Vénusz) van jelen a családokban. A Rózsafűzér "olvasásának" idejét képletünkben a Szolár 2-es házba beálló Mérleg Merkúr mutatja, mely a kapcsolat beszéd és írás, azaz az olvasás szimbóluma.

Szolár képletünk jeles pillanatai, s felvállalandó feladatai az összmagyarság számára

2008. December 8.
Földtiltó Boldogasszony ünnepe, a Szeplőtelen fogantatás napja
Hétboldogasszony képletünk szerinti első ünnepe az éves horoszkóp IC-jére, azaz gyökerére, kiindulási alapjára esik. Ráadásul A'89-es Radix születési képlet Vénusza, mely a szeretet bolygója, sőt női minőséget jelöl, szintén éppen ezen a ponton áll. Ez a Nyilas időszakára eső dátum a hit és a kegyelem urának "otthona". Uralkodójával  a Magyarság bolygójával, a Jupiterrel kiemelt szerepet kap életünkben. Nem véletlen, hogy éppen ide esik az egyházi év kezdete és a Karácsonyt váró Advent, a Fény Fiú születésére való várakozás időszaka is. Mivel képletünkben az IC, tehát a gyökereket, az alapokat jelenti, ezért figyelmünket ez a bolygóállás arra irányítja, hogy mindennapi létünk alapja csakis az Istenbe vetett hitben gyökerezhet! A Magyar Köztársaság ez évi képlete alapvetően bizonyítja, hogy a Fénycsíra megfogant! Bár mindennapjaink fizikai nehézségei el is terelik a figyelmet a csodákról, legbelül tudnunk kell, hogy aktív közreműködésünk nélkül nem élhetjük meg a láthatatlanban rejlő segítő erőket! Ezért újra és újra kihangsúlyozandó, hogy a figyelem az IC-re, a kiindulási alapokra, az Eredet, a Család, az Anyaföld és az előző életből hozott közös karmikus feladataink házára (IV.ház) helyeződik.
A Szeplőtelen Fogantatás napja a legnagyobb Mária ünnepeink egyike "Hazánk. a legelsők között tartja számon. A XII. század végéről. származó Pray-kódex már jeles ünnepként örökíti meg. Jellemző, középkori francia hagyomány szerint a Szeplőtelen Fogantatás ünnepének szerzője egy magyar pap, Magyarország királyának féltestvére. A magyar egyház az egész középkorban nagy tisztelettel ünnepelte meg e napot, sőt Mátyás király uralkodása alatt Bécsre is kiterjesztette. Bonfini följegyezte a jámbor hagyományt, hogy 1495. december 8-án, Buda népe a föllegek között megjelenni látta Máriát."
A Keresztény Európa hazánkhoz képest csak évszázadokkal később ismeri föl a szeplőtelenség, a szűziség, a női isteni minőség hatalmát. Népünk ősi hitében az Istenanya Boldogasszony már rég teret nyert a néplélekben. A Kisasszony - szűz, János jelenések Könyvének "Napba öltözött asszonya", hazánkban "Hab Mária" néven, a tiszta isteni fényt képviselő, hófehér "atyai" asszonyalakként volt jelen. A régiségben a szeplőtelen fogantatás holdudvarában "Advent" idején csönd és áhitat honolt a lélekben, s a családban. A latin eredetű adventus szó jelentése: eljövetel megérkezés. A magyarság számára íródott horoszkópunk arra szólít, hogy a mindennapi földi sanyarúságok ellenére, merjük elhinni az Isteni Fény eljövetelét!
December 8.-a másik neve a Földtiltó Boldogasszony nevét viseli. Ezen időszakban a földeken való munka helyett a rendrakás időszaka jön el. Ezért a régiek a külső belső megtisztulásért az otthonban, az istállóban, ólban, és önmagukban böjttel megtisztulva várták a kegyelmet adó jóságos Fény Krisztus születését. "Begyütt Jézus a házamba
Házam közepén megálla." Bízzunk benne, hogy kis hazánk "háza közepén" (IC, és IV:-es otthon haza, gyökerek házába) is bejön és megáll. Ezt segíti az IC-n álló Szűz Mária Vénusza. Csak észre kell végre vennünk Őt!

2009. Február 2.
Gyertyaszentelő Boldogasszony napja, a felengedés és tisztulás ünnepe. Képletünkben a Radix horoszkóp visszatérő Vízöntő karmapontja, másnéven Felszálló Holdcsomópontja, azaz sorsfeladata együtt áll, a ködösítő Neptunusszal, tág együttállásban a szolár képlet Holdcsomópontjával. Múltkori számunkban hosszasan írtunk ezen ismétlődő, újra megfogadandó, s teljesítendő nemzeti feladatunkról. Azaz ősi múltunk tudatosításáról, a bennünk rejlő tudás folyamatos életben tartásáról, s terjesztéséről. Vezetői képességeink okán felsőbbrendűségi tudat nélkül, tennünk kell magunk és mások tudatszintjének emeléséért, isteni útra tereléséért, a magyarság, s az emberiség jövője számára.
Február 2.-a, a Vízöntő jegybe esik, mely a Szaturnusz otthona. Ő a szigorú Atya, aki a törvények betartója és betartatója. Gyertyaszentelő Boldogasszony utáni napokra esik az egész emberiséget érintő, nehézségeket, szigorúságot, fájdalmakat hozó Szaturnusz-Uránusz szembenállás második, egzakt, konkrét megjelenése is! (február 5.) Lefordítva a hétköznapokra a fizikai szintű nehézségeket csak úgy tudjuk feloldani, ha nem elfojtjuk, vagy a külvilágra vetítjük azt, hanem mondanivalóját felismerve, valamennyi szinten, önmagunkban és a külvilágban kezdjük el értelmezni és belső megtisztulással elfogadni.
Hiszen a felengedés és megtisztulás ünnepe ez.  A kecskebak idejének végén, a múltban gyökerező, az elmúlt esztendő(k)ben földre hulló, elavult, rothadni kész eszmék, elemek már halálra vannak ítélve. A Szaturnusz megkövült dogmáit, éppen az Uránusz bontja, bomlasztja szét. Lássuk meg ezen mindennapjainkat érintő nehézségekben is a jót, az áldozatot. Bár a világ széthullni látszik, mind jogi-erkölcsi, mind gazdasági szinten, s elvész minden, melyet eddig biztosnak véltünk, ám éppen ez a bomlasztó energia rothasztja szét a hamis dogmákat, az elhazudott történelmi tényeket, a gonosz által tévútra terelt, s működtetett civilizációs gépezetet. Tudnunk kell, hogy fizikai szintű áldozatunk nem lesz hiábavaló, s megszentelődve egy istenibb földi jövőt hozhat el számunkra. A régi ember még együtt "bomlott" a környezetével, mert tudta, hogy az elavult régi törvény elmúltával, az új Égi törvény fog megszületni.  Ezt üzeni képletünk is! Hagyjuk elbomlani a rothadni kész, idejétmúlt, régit. Mert megújulás, nincsen elmúlás nélkül! Ezért ne álljunk ellen e folyamatnak, hanem vele együtt álljunk készen az új égi törvény megszületésére és működtetésére! Így Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén, már az ókeresztény korban is a szentelt gyertyát Krisztus jelképeként tisztelték. Az égő gyertya, felemészti magát, hogy másoknak szolgálhasson. Ez a hármas tagolású jelkép utal test, lélek és szellem szentháromságára.
Ősi hitünk szerint Isten tűzzel, a tűzből kipattanó szikrával teremtette a világot. A Pray- kódex szerint a magyar középkorban ezért ezen a napon, először a tüzet áldották meg, majd ennél a szentelt tűznél gyújtották meg a gyertyákat. Ez az elmúlás, a megújult életet megalapozó szükséges áldozat. Mivel képletünkben ez a visszatérő sorsfeladat a szolár 5-11-es házak csúcsán áll, figyelmünket, a közös jövőnket megteremtő feladatokra fordítja. Tehát ne a múlton és az elrontott élethelyzeteken siránkozzunk, hanem erőinket az új jövő megteremtésére fordítsuk, melyhez a 11-es Barátok, Segítők házából megkapjuk az égi és földi támogatást!
A Karmaponttal együttálló Neptunusz ártó, ködösítő hatásait azonban nem lehet figyelmen kívül hagyni. Sajnos a médiából, a tömegtájékoztatástól továbbra sem a valósághű képet kapjuk, sőt tombol a lehúzó, ártó, előre kitervelt tudatos nemzetrontás. Ám feloldva Neptunusz ártó hatását, hasznosítsuk ezen energia jótékony oldalát! A Neptunusz lelki mélységeibe merülve támaszkodjunk jó megérzéseinkre és intuícióinkra. Ne hagyjuk végre magunkat becsapni! Mivel ez a bolygóenergia a Vénusz felső oktávja is, a legmagasabb szintű isteni szeretetet magunkra véve, mely kirekeszt mindennemű önzőséget, emelkedjünk fölül a mindennapok apró-cseprő ügyein.

2009. Március 25.
Gyümölcsoltó Boldogasszony idején a Tavaszi napéjegyenlőség (március 21.) szomszédságában járunk. Képletünkben egy kissé rejtőzködő időszakban, ám érdemes figyelmet szentelni rá.  Kikeletkor, a Kos havának első napján, Szent Benedek ünnepén a Nap erőre kap és elkezdi tavaszi diadalútját. Égi társa a Hold megtelik, s a Bába világra segíti a Fénytől fogant új életet. A tranzit képletben is látható, hogy ha mégoly "üresnek" tűnik is ez a tavaszi időszak, mégis a Vénusz kegyes fényszöge mutat rá a "gyümölcsoltás" láthatatlan intim pillanatára, a Fény fiú fogantatásának idejére. Az e napi "rejtőzködő" bolygóállások a következők: a tranzit, vagyis az aznap áthaladó Hold, Merkúr, Uránusz tág együttállásban áll a Halakban, valamint a tranzit Jupiter és szolár Karmapont, Neptun együttállása a Vízöntőben látható. Ez a bolygójárás arra hívja fel a figyelmet, hogy a nagy pillanatok, nem feltétlenül látványos módon történnek. Durva világunkban nehezebben vesszük észre a finom rezgésű jelzéseket. Így erre a napra érdemes ésszel, szívvel, tiszta lélekkel (Merkúr, Hold) tekintenünk, s még inkább nyitottabban élni a világban. A Tranzit Halak Mars, cselekvésre ösztönöz, de kifejezetten szellemi-lelki aktivitásra szólít bennünket. A tavasz eljövetele tehát, egyrészt a természet ébredését és megújulását hozza el fizikai szinten. Mi azonban igyekezzünk hozzátenni a lelki-szellemi megújulásra való képességünket. Asztrológiailag a Szolár Karmapont, valamint a Hold, Neptun és a Tranzit Jupiter fényszög kapcsolatai üzenik, hogy akkor kapunk égi segítséget, nagy szerencsét (Jupiter), ha népünk a múlt hibáiból tanul (Hold, előzőéletbeli Leszálló Holdcsomópont), s nem hiszünk a hamis prófétáknak, hanem ragaszkodunk ősi múltunkhoz, vállalva annak dicsőségét, és velejáró karmikus terheit is. Bízzunk benne, hogy a Szeplőtelen fogantatás idején, ha a magot elvetjük, jövő Karácsonyra elhozza gyümölcsét. Boldogasszony Fogantatásának, a Gábriel Angyal által hozott Angyali Üdvözletről, már a lőcsei Kalendáriumban is utalást találunk. Legrégibb liturgikus emlékeink közé tartozik Nagyasszonyunkhoz fűződő Üdvözlégy Mária fohászunk. Tudatosan éljük tehát át, hogy ez az a megszentelt időszak, amikor ".az Úrangyala köszönté a Boldogságos Szűz Máriát és méhébe fogadá Szentlélektől Szent Fiát."

Forrásanyag: Molnár V. József: Hétboldogasszony, Falvay Károly: Boldogasszony című munkáik)

Vissza!  
Vissza!